Atrakcje Choczewa – kaszubskie lasy

Turyści, którzy nie potrafią się zdecydować czy wakacje spędzić nad morzem, czy też nad jeziorami, mogą wybrać miejsce, w którym będą mieć dostęp zarówno do wybrzeża bałtyckiego, jak i do małych oczek śródlądowych. Takie warunki spełnia gmina Choczewo, w której letnicy mogą korzystać z różnych typów kąpielisk. Tutejsza baza noclegowa oferuje pobyt w gospodarstwach agroturystycznych rozsianych po małych wioskach oraz wykupienie miejsca na jednym z pól namiotowych.

 

Okolicę gminy porasta gęsty las, który dodatkowo oczyszcza powietrze przesycone morską solą. Dzięki temu panuje tu przyjemny i korzystny dla zdrowia mikroklimat. Drzewa bujnie rosną na wilgotnych terenach wokół jezior, ale także na wydmach nadmorskich, na których występują naturalne kępy cisów. Mniej zalesione zakątki obsadzono kosodrzewiną, aby pomóc w stabilizacji podłoża na wydmach. Dzięki temu, turyści chodzący po tutejszych lasach natkną się na zróżnicowane widoki obejmujące drzewostan, wybrzeże morskie oraz jeziora. Aby ułatwić zwiedzanie okolicy, a zarazem wskazać wędrowcom najciekawsze miejsca na terenie gminy, wyznaczono tu szlaki piesze oraz trasy dla rowerzystów. Zwolennicy aktywnego wypoczynku znajdą tu dla siebie do przebycia odcinki o różniej długości, prowadzące przez najwspanialsze zakamarki Kaszub. Najbardziej atrakcyjne widokowo okażą się szlaki, które przebiegają blisko wybrzeża, ponieważ tam właśnie można zobaczyć różnorodne formy krajobrazu. Wiele z tych ścieżek łączy się z dłuższymi trasami ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża. Pod koniec lata oraz jesienią wypoczynek na plażach staje się mniej atrakcyjny z uwagi na ochłodzenie powietrza i wody. Niemniej jednak, właśnie wtedy powietrze morskie zawiera najwięcej jodu, a w okolicznych lasach następuje prawdziwy wysyp grzybów. Warto więc po kilku dniach opadów zapuścić się dalej między drzewa i urządzić grzybobranie. Ponieważ tutejsze okolice znajdują się dosyć daleko od przemysłu, gleba i powietrze charakteryzują się wysokim stopniem czystości, dlatego też rosnące tu grzyby tak świetnie nadają się na przetwory, wekowanie w occie i suszenie.

Wczasowicze, którzy przyjadą tu na noclegi, Choczewo z pewnością polubią. Te wspaniałe, obficie zalesione okolice zapraszają amatorów wędrówek na szlaki turystyczne oraz na jesienne grzybobranie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on