Atrakcje turystyczne w Karwi

Jeśli planujesz wczasy nad polskim morzem, warto dobrze zastanowić się nad wyborem miejscowości, w której spędzisz urlop. Zależnie od tego, czy planujesz samotną wyprawę, czy też czas ten chcesz spędzić z rodziną. Może jesteś amatorem mocnych wrażeń, lubisz nocne życie i gwar miasta. Na urlop szukasz kameralnego, spokojnego miejsca, cichego schronienia, gdzie odpoczniesz od codziennych trosk. Możesz na wczasy wybrać jeden z tętniących życiem, nadmorskich kurortów lub też zdecydować się na pobyt w którejś z sielskich, nadbałtyckich wiosek.

Jeśli bliższa Ci jest ta druga opcja, z pewnością powinieneś sprawdzić ofertę noclegową w Karwi.  Ta niewielka nadmorska osada, oferuje wszystkie wakacyjne atrakcje, a równocześnie gwarantuje kameralną atmosferę podczas wakacyjnego pobytu.

Przybywający do Karwi turyści są zachwyceni:

– długą (niemal 3 km) i szeroką (do 80 m) plażą, pokrytą drobnym, złocistym piaskiem,

– dwoma wyznaczonymi kąpieliskami,

– przepięknym sosnowym lasem oddzielającym wioskę od plaży,

– morską bryzą,

– ciekawą architekturą (na terenie Karwi znajduje się jeszcze wiele zabudowań z końca XIX wieku),

– pięknem przyrody (cała wioska znajduje się w strefie Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, natomiast przybrzeżny pas jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ciągnącego się od Półwyspu Helskiego aż do Białogóry),

– morską przystanią dla rybaków.

Karwia jest bardzo dobrym miejsca do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Nie jest tu tak głośno, jak w pobliskim Władysławowie, na plaży w Karwi nawet w szczycie sezonu, nie jest zbyt tłoczno. W wiosce nie ma dyskotek, klubów i pubów, które zakłócałyby nocną ciszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on