Batory Art Gallery w Szczyrku

Zwolenników piękna, sztuki oraz rzeźby jest na całym świecie wielu, ale trzeba umiejętnie wyszukiwać miejsca, które warto odwiedzić, aby rozwijać swoje pasje pod tym kątem. Na całe szczęście takich miejsc jest dużo, również w Polsce. Szczególnie polecaną miejscowością jest Szczyrk. Można tam przybliżyć sobie regionalną sztukę, która jest naprawdę intrygująca.

Najlepszym miejscem do realizowania swoich pasji w tym zakresie w Szczyrku będzie Batory Art Gallery. Jest to prywatna galeria sztuki. Bardzo ważne jest to, że galeria jest niezwykle rozpoznawana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Współpracuje z nią na co dzień ponad 100 artystów, którzy prezentują tutaj swoje wystawy, obrazy oraz rzeźby, ceramikę, a nawet biżuterię. Znaleźć można tutaj również eksponaty związane ze szkłem artystycznym. Galeria cały czas tętni życiem. Odwiedzić to miejsce można w dowolnym momencie, a co roku organizowane są tutaj wystawy malarskie w pokaźnej ilości. Jest to też miejsce, w którym odbywa się niezliczona liczba koncertów, spotkań autorskich, wykładów, warsztatów, a także imprez o charakterze folklorystycznym. Jedną z najważniejszych wystaw w kalendarzu tej galerii jest wystawa o nazwie Magical Dreams, która przyciąga setki miłośników sztuki. Bierze w niej udział wielu artystów z kraju i ze świata, gdzie prezentowane są prace magicznego realizmu. Galeria jest czynna każdego dnia przez długi okres czasu, więc każdy turysta zdąży ją odwiedzić. Jest to świetne miejsce na miłe spędzenie wolnego czasu z całą rodziną, zwłaszcza pod kątem edukacyjnym, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę o sztuce, rzeźbie oraz innych dziedzinach. W zakresie kulturalnym jest to najciekawsze miejsce w regionie.

Decydując się na noclegi w Szczyrku (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,szczyrk,0.html) warto wpisać sobie w kalendarz wycieczki właśnie to miejsce, aby przypadkiem go nie przegapić. Śmiało można rzec, że Batory Art Gallery to wyjątkowe miejsce dla koneserów sztuki, piękna oraz dla osób, które posiadają artystyczną duszę. Zapoznanie się z takimi wystawami to niesamowite przeżycie zapamiętane na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on