Bielsko-Białe zabytki – Zamek oraz Kościół Katedralny

Bielsko-Biała to jedna z ciekawszych miejscowości znajdujących się na południu Polski, w województwie śląskim. Jest to doskonałe miejsce zarówno na spędzenie letniego urlopu wypoczynkowego, jak i ferii zimowych. Jest dobrze ulokowana na komunikacyjnej mapie naszego kraju, dzięki czemu bez trudu można tu dotrzeć nawet z najdalszych jego zakątków.

Wśród atutów Bielska z całą pewnością należy wymienić liczne atrakcje turystyczne, imprezy kulturalne i sportowe, a także bardzo obszerną bazę noclegową [info: Meteor Turystyka]. W jej skład wchodzą obiekty bardzo różniące się między sobą zarówno ceną, jak i standardem wypoczynku. Można tu znaleźć hotele o wysokim standardzie, przytulne kwatery prywatne, jak i schroniska turystyczne. Przez większą część roku nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnego noclegu w Bielsku, jedynie podczas wakacji szkolnych lub ferii zimowych może okazać się, że infrastruktura noclegowa pęka w szwach. Planując urlop w tych okresach trzeba wcześniej zarezerwować nocleg. Ciekawe oferty dostępne są na stronach internetowych pod hasłem “noclegi Bielsko-Biała”.

Spacerując po mieście, każdy turysta może spotkać bardzo ciekawe zabytki. Na pierwszy plan wśród nich wysuwa się się bielska katedra. Ten obiekt sakralny został wybudowany w połowie piętnastego wieku i do dzisiaj jest jednym z największych kościołów w tym mieście. Świątynia pod wezwaniem św. Mikołaja składa się z bardzo wielu stylów architektonicznych. Wpływ na to mają liczne przebudowy, których dokonywano na przestrzeni wieków. Ostatnia z nich odbyła się na początku dwudziestego wieku i to właśnie wówczas kościół otrzymał swój ostateczny wygląd – przedłużona została nawa główna, a także dobudowano okazałą wieżę wysoką na sześćdziesiąt jeden metrów.

Kolejnym miejscem na mapie Bielska, które bez wątpienia trzeba odwiedzić jest zamek książąt Sułkowskich. Znajduje się on w centralnej części miasta, a jego budowę datuje się na czternasty wiek, choć z dużą dozą prawdopodobieństwa można podejrzewać, że nawet i wcześniej istniał tu niewielki gród. Miejsce to przez lata było siedzibą książąt cieszyńskich.

Kościół Katedralny oraz Zamek Sułkowskich to tylko nieliczne spośród turystycznych atrakcji Bielska. Aby dobrze rozplanować pobyt w tym mieście, wycieczkę po nim warto zacząć od punktu informacji turystycznej, w którym dostępne są dokładne mapy oraz ciekawe przewodniki po okolicy. Jeśli byliście już w Bielsku-Białej to polecamy udać się na Roztocze, sami sprawdziliśmy jak jest tam ciekawie i pięknie.

One Comment so far:

  1. 89Axel pisze:

    Ta katedra z pewnością musi wyglądać majestatycznie. Bardzo lubię szlaki turystyczne wokół zabytków sakralnych. Polecam wszystkim ten blog.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on