Kruklanki w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Kruklanki są uroczą, małą miejscowością położoną we wschodniej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Otoczona lasami, rezerwatami przyrody i jeziorami co roku przyciąga wielu turystów. Malownicze jeziora Gołdopiwo, Patelnia, Kruklin i Brożówka zapewniają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. W Rezerwacie Przyrody Borki utworzona została pokazowa zagroda z żubrami. Baza noclegowa (➞meteor) jaką oferują Kruklanki, to wiele pokoi gościnnych, gospodarstwa agroturystyczne i ośrodki wypoczynkowe. Na turystów czeka ponad 1000 miejsc. Zaplecze gastronomiczne to restauracje, bary i kawiarnie, a także pizzerie i miejsca gdzie można tanio zjeść. Piękne okolice szczególnie zainteresują miłośników wszelkich budowli obronnych. W pobliżu Giżycka znajduje się zabytkowa twierdza, dobrze zachowany schron z ostatniej wojny, a także unikat na skalę europejską Wilczy Szaniec w pobliżu Kętrzyna, który kiedyś był kwaterą Hitlera. Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla amatorów pieszych wędrówek przygotowano wiele tras spacerowych. Jedna z ładniejszych prowadzi przez Piłackie Wzgórza położone na terenie Puszczy Boreckiej. Ciągle jeszcze można tutaj znaleźć miejsca dzikie i mało uczęszczane. Dla osób szukających samotności i wyciszenia to wprost idealne miejsce. Ciekawą propozycją jest wyprawa na Fuledzki Róg, gdzie można zobaczyć jedno z większych głazowisk w Polsce. Kruklanki znane są również z powodu meteorytu, który w 2011 roku spadł w pobliżu miejscowości.

Samo Giżycko niegdyś uważane było za letnią stolicę Polski. Co roku przyjeżdża tutaj wielu żeglarzy i turystów żądnych przygód na jeziorach. W miejscowości Kruklanki znajduje się kort tenisowy, boisko sportowe, a także wypożyczalnia sprzętu sportowego. Działa też punkt informacji turystycznej. Warto również zobaczyć pozostałości po jednym z największych żelbetowych mostów kolejowych na Mazurach. Jest też ciekawy kościół pochodzący z 1574 roku. Pomysłów na zwiedzanie jest tutaj naprawdę sporo. Niezależnie od pory roku jaką wybierzemy na naszą podróż na pewno wrócimy zadowoleni. Najlepszym pomysłem jest znalezienie noclegu w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Niepowtarzalny charakter zabudowań sprawia, że wypoczynek w takim miejscu to sama przyjemność. Cisza, czyste powietrze, mnóstwo lasów i niesamowite krajobrazy to gwarancja udanego odpoczynku dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on