Nadmorska baza noclegowa – Dziwnów

Nadmorska baza noclegowa oferuje wiele miejscowości wypoczynkowo-wczasowych, w których można oderwać się od XXI wieku w rozmaity sposób. Morze Bałtyckie wykazuje bardzo silne właściwości energetyzujące i teoretycznie bez znaczenia jest to, w którym kurorcie spędzimy urlop. W praktyce jednak turyści wybierają te miejscowości, w których jest albo modnie albo kameralnie lub takie, które dają wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Z uwagi na swe niezwykłe położenie na uwagę zasługuje Dziwnów.

Atuty Dziwnowa zachwycają

Dziwnów jest miastem, które znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Miasto leży nad Bałtykiem, a także okala je Zalew Kamieński, Zatoka Wrzosowska i cieśnina Dziwna [przydatny link cieśnina Dziwna]. Obfitość akwenów sprzyja uprawianiu różnych sportów wodnych i daje alternatywę dla plaży, co jest dość ważne w przypadku nieco gorszej pogody. Spacery po okolicy czy wyprawy rowerowe są lubiane przez przyjezdnych – niektórzy decydują się na dalsze wycieczki w celu podziwiania zabytków lub uczestniczenia w zabawach w rodzinnych centrach rozrywki. Okolica jest rajem dla wędkarzy.

Dawne czasy świetności

Dziwnów, chociaż założony w XIII wieku został odkryty z początkiem wieku XIX. Były to czasy kiedy rodziła się nowa moda na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim. Tylko trzy lata od przyjazdu pierwszego kuracjusza sprawiły, że już w 1823 roku Dziwnów był znanym kurortem, awansującym następnie do miana uzdrowiska z uwagi na złoża borowiny i źródła solankowe. Spotykali się tutaj przedstawiciele wyższych klas społecznych. Pamiątką po tamtych czasach jest pensjonat oraz willa, które mogą pobudzać wyobraźnię o świetności, która przeminęła wraz z wybuchem II wojny światowej. Na dawnych fotografiach zainteresowanie mogą wzbudzić pawilony plażowe – dzisiaj nie ma po nich śladu, a zastępują je dmuchane konstrukcje oraz przy plażowa baza gastronomiczna.

Noclegi Dziwnów

Baza noclegowa jest tutaj dość bogata – każdy może wyszukać miejsce dla siebie, przy czym najlepiej jest dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsc [przydatny link noclegi Dziwnów]. Przyjechanie do Dziwnowa "w ciemno" to spore ryzyko, które może zakończyć się wielogodzinnym poszukiwaniem noclegu, a w szczycie sezonu całkowicie zakończyć fiaskiem. Dlatego też lepiej jest wszystko załatwić wcześniej wirtualnie lub telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on