Ostrowo – relaks nad morzem

Ostrowo to nadmorska miejscowość, która wciąż jeszcze zdobywa swoją popularność. Dzięki temu nie jest to typowy, oblegany w sezonie wakacyjny kurort a spokojna, cicha wioska nad morzem. Idealnie się nadaje na wczasy dla tych, którzy chcą odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Tutaj bardzo szybko zapomnimy o swojej zabieganej codzienności i nauczymy cieszyć się chwilą. Okolica jest niezwykle malownicza. Ostrowo jest stosunkowo młodą miejscowością wypoczynkową, lecz może się pochwalić także nowoczesną wciąż rozwijającą się bazą noclegową. Liczne tutejsze pensjonaty i prywatne kwatery zapewniają turystom wygodne miejsca do spania.

Ostrowo znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i przebiega przez nie ścieżka spacerowo-dydaktyczna. Możemy zatem wybrać się na wycieczkę na łono natury i po obcować nieco z tutejszą przyrodą. Zobaczymy między innymi wszystkie typy wybrzeża charakterystyczne dla południowego Bałtyku: wybrzeża klifowe z wąwozami, wybrzeża wydmowe oraz niskie zalewowe. Na terenie Parku funkcjonuje wiele rezerwatów przyrody. Tym znajdującym się bezpośrednio w Ostrowie jest rezerwat Bielawskie Błota. Jego nazwa pochodzi od białego puchu wełnicy, która licznie tutaj kwitnie w maju. W ramach rezerwatu można wyróżnić dwa kolejne: Woskownica Bielawskie Błota oraz Moroszka Bielawskie Błota. Możemy w nich podziwiać piękną roślinność oraz ptaki takie jak żurawie.

W Ostrowie znajdziemy także przepiękną piaszczystą plażę na której z przyjemnością spędzimy cały dzień, opalając się i oddychając czystym, zdrowym powietrzem. W trakcie wakacji nad morzem nie można zapomnieć także o kąpieli w morzu. Tutaj znajdują się aż dwa strzeżone kąpieliska, z których można skorzystać. Jeśli chcielibyśmy też nieco lepiej poznać okolicę, warto wybrać się na małą wycieczkę. W samym Ostrowie znajdziemy między innymi starą chatę, pochodzącą jeszcze z XVIII wieku oraz drewnianą wieżę widokową, z której zobaczymy tutejszą wspaniałą, zapierającą dech panoramę. Nieco dalej znajduje się Jastrzębia Góra, gdzie ujrzymy wybrzeże klifowe. Jeśli lubimy zwierzęta na pewno spodoba się nam wizyta w Parszycach, w stadninie koni. Jeśli interesują nas bardziej historyczne obiekty, koniecznie powinniśmy pojechać do Krokowej, do muzeum oraz pałacu, a także do Żarnowca, by zwiedzić klasztor i kościół. W Żarnowcu również znajdziemy piękne Jezioro Żarnowieckie. Ostrowo jest wspaniałym miejscem w którym można naprawdę dobrze odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on