Uroki roztoczańskiego Krasnobrodu

Przepiękne lasy na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego nieskażone ingerencją człowieka, liczne stawy, jeziora, pagórki, bogata baza noclegowa, bezkresne polany, to wszystko przyciąga na Roztocze licznych turystów. Jedną z miejscowości, która z pewnością zasługuje na to, by ją odwiedzić, jest Krasnobród.

Miasteczko to jest szczególnie lubiane przez turystów w okresie letnim. Wówczas odwiedzają go liczni letnicy zainteresowani wspaniałymi widokami, możliwością skorzystania z kąpieliska czy tutejszymi zabytkami. Już wjeżdżając do Krasnobrodu od strony Zamościa, spotkamy wspaniały widok na zalew i rozłożystą plażę. Jeszcze piękniejsza panorama rozciąga się z punktu widokowego, usytuowanego na kamieniołomach. Został on zbudowany z wapniowych kamieni, które dawnej często były wykorzystywane do budownictwa. Z punktu widokowego rozpościera się krajobraz całego Krasnobrodu, zahaczając jeszcze o okoliczne wsie, na przykład Majdan Mały, Szur czy Skokówka. Z drugiej strony baszty – bo tak wieżę widokową nazywają lokalni mieszkańcy, mieści się przepiękna, górzysta miejscowość o nazwie Grabnik.

Kierując się w stronę centrum, miniemy charakterystyczne rondo, z pobliskim skwerem, na którym mają miejsce wszystkie okoliczne wydarzenia rozrywkowe, między innymi koncerty, festiwale, kiermasze czy dni Krasnobrodu, które organizowane są w ostatnie dni lata. Skręcając na rondzie w prawo dojedziemy do centrum krasnobrodzkiej rozrywki- zalewu, który został tutaj utworzony na potrzeby turystów, a w ostatnich latach znacznie rozbudowany i unowocześniony. Dookoła niego wiedzie trasa przyjemna spacerowa z dwoma molami oraz małymi kładkami. Z centralnej części plaży zrobiono także wąską drogę brukową, tak by można było tutaj wjechać rowerem czy dziecięcym wózkiem. Wiedzie ona do pobliskich karczm, knajpek i budek z jedzeniem. Nieopodal w lasku, usytuowane są przepiękne domki letniskowe. Są one jednym z najchętniej wybieranych noclegów na Roztoczu (przykłady: ). Z drugiej części Zalewu w Krasnobrodzie znajduje się wesołe miasteczko i park linowy, szczególnie oblegany przez dzieci. Dalej zalew się rozwidla, ponieważ został połączony z trzema okolicznymi stawami, które dziś tworzą razem przepiękny akwen wodny. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj wysepka, osadzona pośrodku drugiego końca zalewu.

One Comment so far:

  1. Anonim pisze:

    Super trasy spacerowe, nawet wózek dziecięcy bez problemu się po nich prowadzi, a krajobrazy prześliczne. Polecam szczerze odwiedzić Krasnobród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on