Wiżajny – styk granic trzech państw

Jeśli zamierzamy zwiedzać jakąś miejscowość, to najczęściej również bardzo będzie nam zależeć na tym, by także zobaczyć wszelkie atrakcje turystyczne. Dlatego nic dziwnego, że jeśli rezerwujemy noclegi, jesteśmy bardzo ciekawi, jakie miejsca dokładanie możemy zwiedzić, a także co konkretnie zasługuje na naszą uwagę. Na początku oczywiście warto dowiedzieć się, gdzie znajduje się nasza potencjalna baza noclegowa. Najlepiej gdy pokoje w centrum miasta są niedrogie, a jednocześnie kameralne.

Zacznijmy przede wszystkim od tego, że mowa jest o północnym obszarze województwa podlaskiego. Ponadto spokojnie możemy stwierdzić, że Suwalszczyzna sąsiadująca z granicą litewską, już sama w sobie jest bardzo ciekawą atrakcją dla turystów. Na pewno bardzo dużo turystów przyjeżdża tutaj przede wszystkim po to, żeby korzystać z uroków Jeziora Wiżajny. Rzeczywiście jest to bardzo duży akwen położony na samej północy Suwalszczyzny, który obejmuje powierzchnię 367 hektarów. Jednocześnie nie zalicza się ono do zbyt głębokich, ponieważ waha się w granicach 2,5 metra. Oczywiście można skupić się przede wszystkim na wędkowaniu. Z racji tego, że jest to jezioro eutroficzne, czyli bardzo mocno zarośnięte, raczej lepiej wybrać dostosowane zejście do niego.

Na pewno sama miejscowość Wiżajny zalicza się do bardzo atrakcyjnych, chociażby z tego względu, że właśnie tutaj mamy okazję zobaczyć układ urbanistyczny z XVII wieku. Ponadto jeśli chcemy zwiedzić jeszcze więcej atrakcji turystycznych, to warto wybrać się także na wycieczki do sąsiednich miejscowości. Na przykład jadąc nieco na północny-zachód, możemy dotrzeć do wsi Gromadczyzna. Jest to wioska, która rzeczywiście nie posiada na swoim terenie żadnych ciekawych atrakcji. Ale jeśli komuś rzeczywiście będzie zależeć przede wszystkim na tym, żeby jednak zrobić sobie zdjęcie, lub też chociaż stanąć na miejscu u styku trzech granic, to jest na dobrej drodze. Ponieważ właśnie w tej wsi mamy do czynienia z Polską, Litwą oraz z Rosją.

W samym centrum, na pewno możemy podziwiać zabytkowy kościół, jak i również stare drewniane domy typowe dla tutejszej zabudowy. Jeśli naprawdę zależy nam na zobaczeniu prawdziwie dziewiczych terenów, które zresztą określane są mianem Bieszczadów Północy, to faktycznie spędzanie wakacji w tym miejscu będzie niesamowitym doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Posted by: Uria on